Heinemann Jb3S-z12-5 Circuit Breaker 250V 3Hab7847-1 1500A/P2
| Product | Heinemann Jb3S-z12-5 Circuit Breaker 250V 3Hab7847-1 1500A/P2 |
| Brand | Heinemann |
| Reference | AM_CB |
| Product Type | Circuit Breaker |
| Rated Current | 1500A |
| Rated Voltage | 250V |
| Function | Provides automatic protection against overload and short circuit conditions in electrical distribution systems |
| Standards Compliance | IEC 60947-2, CE Marked |
| Application | Circuit Protection, Power Distribution, Industrial Automation |
| Suitable For | Industrial Plants, Marine, Commercial Buildings |
| Availability | In Stock |
Just drop us a message and we will get back to you as soon as possible.
Available for sale.
Ready Stock
Price: On Request
Worldwide Shipping
Testing video will be share before dispatch