Mitsubishi Electric Mn50-cp Earth Leakage Breaker Ac 100-200-415V 25A 5Ka
| Product | Mitsubishi Electric Mn50-cp Earth Leakage Breaker Ac 100-200-415V 25A 5Ka |
| Brand | Mitsubishi Electric |
| Reference | AM_CB |
| Product Type | Earth Leakage Circuit Breaker (ELCB) |
| Rated Current | 25A |
| Rated Voltage | 415V |
| Function | Detects earth leakage current and trips circuit to protect personnel and equipment from electric shock; provides combined overcurrent and earth fault protection |
| Standards Compliance | IEC 61008-1, IEC 60947-2, CE Marked |
| Application | Earth Fault Protection, Personnel Safety, Equipment Protection |
| Suitable For | Industrial Panels, Marine, Commercial Buildings |
| Availability | In Stock |
Just drop us a message and we will get back to you as soon as possible.
Available for sale.
Ready Stock
Price: On Request
Worldwide Shipping
Testing video will be share before dispatch