Terasaki Electric Tb-5P Circuit Breaker Ac460V 2A0263Saa P21M 10A Ac265V 5Ka
| Product | Terasaki Electric Tb-5P Circuit Breaker Ac460V 2A0263Saa P21M 10A Ac265V 5Ka |
| Brand | Terasaki Electric |
| Reference | AM_CB |
| Product Type | Circuit Breaker |
| Rated Current | 2A |
| Rated Voltage | 460V |
| Poles | 5 Pole |
| Function | Provides automatic protection against overload and short circuit conditions in electrical distribution systems |
| Standards Compliance | IEC 60947-2, CE Marked |
| Application | Circuit Protection, Power Distribution, Industrial Automation |
| Suitable For | Industrial Plants, Marine, Commercial Buildings |
| Availability | In Stock |
Just drop us a message and we will get back to you as soon as possible.
Available for sale.
Ready Stock
Price: On Request
Worldwide Shipping
Testing video will be share before dispatch